Lež má krátké nohy
FOTO: autorka

Lež má krátké nohy

30. 6. 2016

Lhát se nemá, to ví každé malé dítě. Že lež má krátké nohy, to je také známá věc. Ruku na srdce. Kdo někdy v životě nezalhal? Mám na mysli  nevinné lži, které nikoho neohrožuji a nikomu neubližují. Pokud ovšem dojde k odhalení i takovéto  minilži, není to nic příjemného, což mohu potvrdit.

Před několika lety jsem začala psát článek o Plzni a okolí. V městské části Lobzy žijí manželovi rodiče a my je dost často navštěvujeme. Přijíždíme směrem od Prahy a po levé straně nás jako první v řadě vítá  les s neobvyklým názvem Pytel. Manžel nezapomene nikdy dodat: "Už jsme tady, vidím Pytel." Ptala jsem se, proč  les dostal takové jméno, ale to prý nikdo neví. Říkají mu tak obyvatelé  městských částí Doubravka a Lobzy. Strašně mě zajímalo, proč zrovna Pytel, a tak jsem se vypravila do lesa fotit a zároveň přemýšlet. Přišla jsem na jediné možné vysvětlení. Pobíhají zde veverky, sbírají oříšky a  ty pak odnáší v pytlech na zádech do různých skrýší. 

Doma jsem dopsala článek a chtěla přidat fotky z Pytle. Zásadně upřednostňuji fotky autorské, mám jich neuvěřitelné množství.  Problém je  s jejich ukládáním. Když něco rychle hledám,  zrovna jako na potvoru to nejde. Jelikož jsem potřebovala článek co nejdříve uveřejnit a nemohla trávit čas dlouhým hledáním, použila jsem fotku z lesa ve Smědčicích, což je také kousek od Plzně, ale opačným směrem. Cesta, pár stromů, zkrátka obyčejný les. Ani ve snu mě nenapadlo, že můj malý podvůdek s fotkou někdo prokoukne.

Článek byl uveřejněn a asi po měsíci jsem pod ním objevila jeden  komentář, po jehož přečtení jsem zůstala jako opařená: "Les jako les. Místo zvané V pytli opravdu nalezneme na východ od Plzně za Tescem na Švábinách. Les na obrázku je ovšem Chrástecký vrch ve Smědčicích, okres Rokycany." Vykuk Smědčický.

A teď řekněte? Vyplácí se lhát?

 

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.