Lež má krátké nohy
FOTO: autorka

Lež má krátké nohy

30. 6. 2016

Lhát se nemá, to ví každé malé dítě. Že lež má krátké nohy, to je také známá věc. Ruku na srdce. Kdo někdy v životě nezalhal? Mám na mysli  nevinné lži, které nikoho neohrožuji a nikomu neubližují. Pokud ovšem dojde k odhalení i takovéto  minilži, není to nic příjemného, což mohu potvrdit.

Před několika lety jsem začala psát článek o Plzni a okolí. V městské části Lobzy žijí manželovi rodiče a my je dost často navštěvujeme. Přijíždíme směrem od Prahy a po levé straně nás jako první v řadě vítá  les s neobvyklým názvem Pytel. Manžel nezapomene nikdy dodat: "Už jsme tady, vidím Pytel." Ptala jsem se, proč  les dostal takové jméno, ale to prý nikdo neví. Říkají mu tak obyvatelé  městských částí Doubravka a Lobzy. Strašně mě zajímalo, proč zrovna Pytel, a tak jsem se vypravila do lesa fotit a zároveň přemýšlet. Přišla jsem na jediné možné vysvětlení. Pobíhají zde veverky, sbírají oříšky a  ty pak odnáší v pytlech na zádech do různých skrýší. 

Doma jsem dopsala článek a chtěla přidat fotky z Pytle. Zásadně upřednostňuji fotky autorské, mám jich neuvěřitelné množství.  Problém je  s jejich ukládáním. Když něco rychle hledám,  zrovna jako na potvoru to nejde. Jelikož jsem potřebovala článek co nejdříve uveřejnit a nemohla trávit čas dlouhým hledáním, použila jsem fotku z lesa ve Smědčicích, což je také kousek od Plzně, ale opačným směrem. Cesta, pár stromů, zkrátka obyčejný les. Ani ve snu mě nenapadlo, že můj malý podvůdek s fotkou někdo prokoukne.

Článek byl uveřejněn a asi po měsíci jsem pod ním objevila jeden  komentář, po jehož přečtení jsem zůstala jako opařená: "Les jako les. Místo zvané V pytli opravdu nalezneme na východ od Plzně za Tescem na Švábinách. Les na obrázku je ovšem Chrástecký vrch ve Smědčicích, okres Rokycany." Vykuk Smědčický.

A teď řekněte? Vyplácí se lhát?

 

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Eva K.: Fotky se neustále množí a množí, . . . Oldřich Č.: Mně stašně překvapilo, že to místo v lese někdo poznal.Mám podezření na našeho příbuzného, který bydlí v Chrástu u Plzně, i když se k tomu nikdy nepřiznal., Helenka V.: Je to vskutku neuvěřitelné., Zuzka P.: Já dala přímo pod fotku popisek, že to je les "Pytel." Je to právě fotka umístěná k tomuto článku. Libor F.: Já si myslím také, že to byla tak trochu sranda., Dana K.: Stejně ale už lhát nebudu.:), Naděžda: Mě také. Koukala jsem na to jako vyoraná myš.:), Jarmila J.: Tchyně tam dříve také hodně chodila.. Soňa P.: Já už si ale stejně budu dával velký pozor.:)
Soňa Prachfeldová
Lhát se nevyplácí, ale toto se ani nedá snad pokládat za lež.
Jarmila Komberec Jakubcová
Protože bydlím v městské části Doubravka - Červený Hrádek tak les pytl vidím ze své zimní zahrady. občas tam chodím na vycházku a dříve jsme tam chodili na borůvky. Ale jinak les jako les a Smědčice jsou od Pytle vzdušnou čarou cca 5km. Moje malá vnučka věří, že v lese pytel žijí čerti a o Mikuláši pak k nám chodí na návštěvu.
Naděžda Špásová
Vždycky říkám, že lhát se nemá. Tohle ale, Ilono, snad ani lež nebyla. Ale vykuk mě pobavil. *****
Dagmar Králová
Ta vaše informace u fotografie byla nevinná a nikoho nepoškodila 8-) Horší je to v celostátních novinách. Kdysi nějaký nezodpovědný novinář napsal, že podle plánu byla otevřena nová školka v někde Chomutově a přidal fotografii moderní typizované budovy odjinud. Pak protestovaly ženy z Chomutova, jak se může psát o dokončení nové školky, když tam jsou jen vykopané základy. Novinář si neověřil, že stavba nebyla ještě dokončena v plánovaném termínu. A snímek byl použit odjinud :-(
Ladislav Vesecký
Ale,les jako les.
Libor Farský
Mně to přijde jen úsměvné, i od toho vykuka.
Eva Mužíková
Ivano, rozumím Ti dobře, určitě Tě ten komentář nepotěšil... ale lež to určitě nebyla:))))
Zuzana Pivcová
Kdyby byly na světě jen takovéto lži, jak by bylo dobře. Je také otázka, jestli jsi tam napsala, že je to les "v Pytli", nebo to tam dala bez komentáře pro ilustraci. A také si myslím, že ten, co na to upozornil, to nijak neodsuzoval jako podvod, pouze uvedl skutečnou lokalitu. Je to hloupá situace, ale horší, kdyby si to někdo nepřipustil a naopak se tvrdošíjně obhajoval. :-))
Helena Votíková
Ilonko je to pech...
Oldřich Čepelka
Jako kdyby tu najednou nikdo nevěděl, co na to říct... Tuším proč. Tak já to zkusím. Lhát se nemá, ale toto není výslovná lež. Byla připojena fotka, která je z jiného lesa. Přece toto dělají tisíce našich spoluobčanů denně, když nám nabízejí své zboří v prodejnách a na internetu. Byla to jen ilustrace, takže já to četl jako lehce úsměvné přiznání (čest odvaze autorky) a celé to bylo milé a autorka sympatická.
Eva Krausová
Ilonko, to Vaše "lhaní" je omluvitelné. S fotkami ale máte pravdu, je jich příliš mnoho, už kolikrát jsem si říkala, že mnohé smažu, mám jich plný notebook i mobil, se kterým ale nějak raději fotím, než s digit.foťákem. P.S. je jedno jaké bylo foto, hlavně že jste si LES užili.