Nevadí, zas bude líp
FOTO: wikipeda commons

Nevadí, zas bude líp

17. 11. 2017

Jméno Wabi  Daněk bylo pro mě vždy spojeno s Ústeckou Portou, kde se poprvé výrazněji prezentovali tramské kapely a písničkáři .

Mezi dnes už slavnými jmény jako Rangers, Greenhorns, bratři Ryvolové, Pacifik a Hoboes měl své nezastupitelné místo. Jeho chlapsky citlivé texty, zasněný baryton a kytara mu získaly množství příznivců. S posledně jmenovanou skupinou Hoboes také nějaký čas vystupoval.

Jeho tvorba se však ubírala trochu jiným směrem, původně trampské texty získávaly hloubku a Wabi Daněk se stal  osobností v oblasti trampské hudby, v té podobě, v jaké je vnímán dnes. Poslechněme si některé jeho méně známé, nikoliv méně povedené,  skladby.

 

Píseň Rychlejší koně má ještě charakter trampské klasiky


 

 16.11.2017 Ukončil svou pouť< /p>

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Na hvězdách nezáleží, jsem ráda, že se vám výběr skladeb líbi, poslechl si je a zavzpomínal :))
Zdeněk Horenský
Chtěl jsem vložit hvězd 5, ale nepřehlednost v pc to minula. Omlouvám se. Wabi byl bezva chlap, setkal jsem se s ním ve Slavkově kde byl hostem na koncertu Poutníků a pozdravoval kamaráda do Koryčan s kterým jezdíval na vandry. A zrovna tady jsem ty tečky netrefil!
Libor Farský
Díky, také jsem patřil k jeho fanouškům.
Věra Ježková
Děkuji.
Elena Valeriánová
********** děkuji.
ivana kosťunová
Listopadová určitě, ale snažila jsem se spíše připomenout ty méně známé.
Blanka Macháčková
Ivano, napadlo tě krásné připomenutí krásnými písničkami. Všechny jsem si je poslechla a sama sobě přidala listopadovou.
Zdenka Jírová
Wabi si zaslouží vzpomínku, mám jeho písničky ráda.
Libor Ptáček
Ivano, přidej, a tohle je za mne *** https://www.youtube.com/watch?v=2lMSaMIsTPs
Zuzana Pivcová
To bohužel technicky neumím. Jedině HR. Napíšu mu.
Libor Ptáček
Přírodo, proč vymírají slavní a užiteční lidé a ty mrchy co jen škodí pánbůh ani peklo nechtějí? Díky Ivano za vzpomínku.
ivana kosťunová
Právě jsem dostala do mailu odkaz na jednu jeho skvělou celkem neznámou a dost neobvyklou nahrávku a ráda bych se o ni podělila. Bylo by možné ještě ji do článku doplnit ? Moc děkuji :))
ivana kosťunová
Děkuji, vnímala jsem ho stejně a marně přemýšlím, zda tento typ písničkářů má své následovníky. Klus je skvělý, ale zdá se mi, že je obsahově někde jinde.
Zuzana Pivcová
Ivano, díky za připomenutí. Počítala jsem s tím, že se Váš článek objeví, ale k portálu jsem se dostala až teď večer. Wabiho jsem měla ráda jako osobnost s velmi kvalitními neotřelými texty. Takových nebylo mnoho, nepočítám-li v to profesionální textaře. Zaujal mě už kdysi Kryl a před nedávnem Klus. Wabi byl ale prototyp zralého přírodního drsňáka s citlivou duší.