Věnováno paní Jiřině Bohdalové
Fotografie: obrazky.cz

Věnováno paní Jiřině Bohdalové

8. 5. 2018

Již deset let vlastníme chalupu na Semilsku a pravidelně tam dojíždíme obdivovat krásy okolní přírody. Stejnou lokalitu si patrně oblíbila i paní Jiřina Bohdalová, neboť prý poblíž, spíše však v Českém ráji, občas pobývá na svém letním sídle.

V Semilech ji lidé potkávají většinou při nákupech. Sama jsem byla svědkem toho, jak tato napohled energická a vitální dáma zaparkovala svým vozem před obchodním centrem Albert, vystoupila a s nákupní taškou se vydala do obchodu. Už při zvuku jejího nezaměnitelného hlasu polovina návštěvníků obchodu, či alespoň ti, kteří mají sluch v pořádku, zpozorněli a s mimovolným úsměvem zaregistrovali slavnou herečku, která už patří ke koloritu města Semil.

Jednou jsme si takhle u kávičky povídaly s mojí  báječnou sousedkou a kamarádkou Maruškou a jak jinak , přišla řeč i na paní Bohdalovou.
"Víš, já až někdy paní Bohdalovou potkám, moc bych si přála poděkovat jí za to, jak úžasně ztvárnila tu roli Fany ve stejnojmenném filmu. Za to, že nevytvořila karikaturu, ale  člověka, který má své myšlenky, city, jenom trochu jinak nastavené, než my. "

Maruška dlouhá léta pracovala v ústavu pro lidi duševně poněkud jiné, rozuměla jejich dušičkám, starala se o ně a pomáhala jim. Proto nejlépe dokázala ocenit, jak moc se postava Fany Jiřině Bohdalové povedla. Velmi jsem  si proto pro Marušku to setkání přála.

A stalo se. Při mé další víkendové návštěvě jsem se dozvěděla, že Marušce se její přání splnilo. Byla nakupovat a najednou, zničeho nic, když šla vrátit prázdné lahve, zjistila, že stojí ve frontě za paní Bohdalovou. Ta se zatím marně snažila vložit prázdné lahve do sběracího stroje, pokaždé se jí vracely zpátky. Zatímco Maruška rozechvěle přemýšlela, jak vhodně a nevtíravě paní Bohdalovou oslovit, ta zatím zápasila s lahvemi a porouchaným strojem, a začala být už pořádně rozčilená. A s temperamentem sobě vlastním dávala své rozčilení najevo. Okamžitě přispěchal zaměstnanec prodejny, dal celou záležitost do pořádku, ale příležitost už byla promarněna. Citlivá a taktní Maruška usoudila, že teď by nebylo vhodné paní Jiřinku obtěžovat.

Ráda bych u příležitosti 87. narozenin Jiřiny Bohdalové tuto úsměvnou příhodu zveřejnila. Budu doufat, že paní Bohdalová si třeba nějakou shodou okolností článek přečte a snad ji i potěší. A myslím, že Maruška  se na mě také nebude kvůli zveřejnění zlobit. A kdyby nic jiného, alespoň všem skvělou Jiřinu Bohdalovou připomenu.

Za sebe přeji paní Bohdalové hodně dalších tvůrčích let ve zdraví.

Na závěr Jiřina Bohdalová v jedné ze svých prvních rolí - ukázka z filmu "Madla zpívá Evropě"

 

 

foto ze serveru   osobnosti.cz

Hodnocení:
(5 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.