Čtenáři portálu i60 se podíleli na oslavách 100 let republiky
Příběhy naší republiky, které psali čtenáři portálu i60

Čtenáři portálu i60 se podíleli na oslavách 100 let republiky

28. 10. 2018

Celkem 74 příspěvků se během uplynulých sedmi měsíců sešlo na portále i60 v rámci projektu Příběhy naší republiky. Jeho součástí byla i soutěž Jak šel čas. O vítězi této soutěže rozhodli hlasováním sami čtenáři. Tablet Lenovo získal pan Libor Ptáček.

Osobní příběhy autorů, jejich rodinných příslušníků či známých, nostalgické, napínavé i veselé vzpomínky na období od roku 1918 do dnešních dnů. To byly příspěvky, které určitě stojí za to si přečíst. Najdete je v dolní části homepage kliknutím na téma Příběhy naší republiky. Potěšilo nás, že se našim čtenářům podařilo zpracovat tolik zajímavých informací z historie naší země.

A protože víme, že zpracování těchto příspěvků bylo velmi pracné, rozhodli jsme se nejaktivnější autory Příběhů naší republiky ocenit. Dámy Ivana Kosťunová, Věra Ježková a Zuzana Pivcová a pan Oldřich Čepelka od nás obdrží rum Republika. Cenu předáme uvedeným autorům na setkání čtenářů dne 13. prosince.

 

kostel-radotin-1941-male.jpg

 

Jak šel čas
Velmi zajímavé příspěvky se sešly v soutěži Jak šel čas, jejímž cílem bylo představit čtenářům portálu i60 nejrůznější místa České republiky, a to z pohledu historického a současného. Soutěžící měli za úkol srovnat historické snímky zvoleného místa s nynější podobou. Škoda, že se do této soutěže nezapojilo moc čtenářů, protože její výsledky určitě stály za to a nasbírané materiály jsou velmi cenné.

Velkou pochvalu zaslouží dvě autorky - paní Alena Tollarová a paní Ilona Kolářová, které do soutěže přispěly hned několika články a bohatou fotodokumentací. Ale sešlo se i několik dalších pěkných příspěvků, a tak o tablet Lenovo nakonec soutěžilo pět příspěvků, které vybrala redakce.

A čtenáři o nich svým hlasováním rozhodli takto.

Libor Ptáček: Jak šel čas: A naposledy tam byla školka  (14 hlasů - vítěz soutěže)
Alena Tollarová: Jak šel čas na Řípu a pod ním  (11 hlasů)
Ilona Kolářová: Jak šel čas: Výletní zámeček Větruše v Ústí nad Labem  (3 hlasy)
Marie Bartošová: Jak šel čas klášterní zahradou. Broumov  (3 hlasy)
Hana Rypáčková: Jak šel čas ve Strakonicích  (2 hlasy)

Gratulujeme celkovému vítězi soutěže - panu Liboru Ptáčkovi a také dalším čtyřem dámám ke knižní ceně. A děkujeme všem čtenářům, kteří do této soutěže přispěli svým dobře zpracovanými články. Téma je rozhodně zajímavé natolik, že v něm lze pokračovat i v příštích měsících, byť jen nesoutěžně.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Bartošová
Teprve dnes zjišťuji, jek soutěž dopadla. pokud bych byla hlasovala, dala bych hlas Aleně T. Díky všem, kdo se zúčastnili a gratulace vítězům. Obzvlášť díky za hlasy pro mne :-) :-) :-) !
Danuše Stočesová
Milí přátelé, i když se zpožděním, tak bych samozřejmě chtěla popřát všem obdarovaným. Nechť mají radost a hezkou vzpomínku. Danuše
Eliška Murasová
Gratuluji panu Ptáčkovi, ale i ostatním vybraným, všechny články byly skvělé.
Dana Puchalská
Libore,já Ti přála už včera.( na chatu). Ale pro pořádek ještě jednou. Gratuluji k prvnímu místu.
Mirka Motyková
Blahopřeji všem oceněným...
Zdenka Jírová
Gratuluji panu Ptáčkovi k získanému ocenění.
Jana Šenbergerová
Blahopřeji!
Libor Ptáček
Jen pro zajímavost uvedu adresu * https://prazdnedomy.cz/domy/objekty/images/ * databáze prázdných domů a můžete pátrat s námi třeba ve svém okolí.
Libor Ptáček
Děkuji všem za účast v soutěži a za hlasy pro můj a další hezké články. Je to dost náročné téma jak na získávání informací v místě tak na internetu. Ta doba a následujících čtyřicet let vlády jedné strany zanechala na lidech nesmazatelné stopy. Už při oslovení domorodce je znát z jeho výrazu co si myslí. Někdo se rád rozpovídá a jiný odpoví pár slovy, jen ze slušnosti a utíká dál. Mimo to jsme jako „cizinci“ v obci sledováni ze všech oken. Mne by třeba velice zajímaly názory současníků nebo zaměstnanců toho „kapitalisty“. Historici celkem kladně hodnotili třeba Baťu nebo jihočeského Schwarzenberga (otce „poslance“) a spoustu dalších, že se taky o své zaměstnance dokázali postarat. Zdravotní péče, bydlení a třeba nemocenské nebo důchodové pojištění. Toto téma a chátrající budovy, to je nekonečný příběh a pokusím se tento případ trochu dál posunout a pomoci majitelům a zároveň mám již několik dalších podobných příběhů o nichž vás budu průběžně informovat.
Věra Ježková
Libore, blahopřeji. :-)
Libuše Křapová
Gratuluji , Libore :-)
Zuzana Pivcová
Libore, gratuluji a děkuji všem. Taky bych potřebovala vyhrát nějaký notebook, jenže nevyhraju. :-D To je právě to, co chci říct. Napsala jsem o Týně nad Vltavou, a to s vědomím, že nesoutěžím, tudíž nevyhraju. Ale když jsem viděla ten krásný pohled s pozdravem, který poslal tatínek své vyvolené (on city dávat najevo vůbec neuměl, ten by dnes koukal, co tu píšu za básně:-D), tak jsem si řekla, že to zveřejním. Není snadné vyhrát, ale je hrozně fajn snažit se udělat druhým radost. A můžete mi věřit, že to ode mě není žádná falešná skromnost. Tak ještě jednou díky všem, kteří se zapojili i hlasovali.
ivana kosťunová
Gratuluji všem, kteří se dostali do finále a samozřejmě vítězi. Bylo to zajímavé a zároveň náročné téma , určitě by bylo fajn v něm pokračovat.
Alena Vávrová
Blahopřeji p. Liborovi a znovu chválím všecky autory soutěžních příspěvků. Velmi ráda jsem si je přečetla.
Alena Tollarová
Blahopřeji vítězi! A děkuji za vaše hlasy. Soutěž mě hodně bavila. Napsala jsem čtyři příspěvky a užila si na lovu fotografií pěkné dobrodružství. To určitě potvrdí i ostatní, kteří si také dali tu práci. Překvapila mě malá účast.
Eva Balúchová
Chtěla bych pogratulovat všem kdo se zúčastnil soutěže Jak jde čas.Všechny články,i ty co nebyly vybrány,byly velmi hezky napsané a pisatelům daly určitě hodně práce.Díky vám všem.
Soňa Prachfeldová
Gratuluji panu Liborovi.
Marie Ženatová
Hlas dávám Aleně Tollarové...
Lenka Hudečková
Gratuluji všem vítězům, ale i všem zúčastněným. Hlas dávám Liboru Ptáčkovi :-)
Zorka Horká
Hlas pro Libora Ptáčka
Dana Kolářová
Hlas dávám paní Marii Bartošové.
Jitka Chodorová
Blahopřejivše Blahopřeji všem, svůj hlas dávám p.Ptáčkovi.
Soňa Prachfeldová
Blahopřeji všem. Hlas dávám panu Ptáčkovi.
Zdena Zelená
Pan L.Ptáček.
Anna Čípová
Těžké rozhodování. Svůj hlas dávám paní Aleně Tollarové. Všem oceněným gratuluji.
Olga Štolbová
Všem oceněným gratuluji a děkujiza zajímavé a krásné příběhy a fotky. Hlas dávám Aleně Tollarové. "Jak šel čas na Řípu a pod ním" je nej...
Libuše Heulerová
Blahopřeji všem finalistům i oceněným!! Hlas dávám Marušce B. za klášterní zahrady v Broumově. Byla jsem tam před několika lety a bylo to tam dost zpustlé. Teď mě to nalákalo se tam znova podívat.
Jiřina Votavová
Hlas dávám panu LIBORU PTÁČKOVI a všem autorům gratuluji. ☺
Alena Várošová
Blahopřeji všem.Hlas dávám p.Ptáčkovi.
Marie Ženatová
Blahopřeji všem výhercům...
Eliška Murasová
Blahopřeji všem vítězům! Všechny články jsou velmi zajímavé a daly pisatelům mnoho práce, vybrat jeden je těžké. Dávám hlas Marii B., moc se mi líbí její zpracování starých fotek a přiblížení místa, kde jsem nikdy nebyla.
Hana Rypáčková
Hlas dávám Iloně Kolářové, překvapila mě počtem příspěvků.
Marie Seitlová
Blahopřeji všem vítězům, všechny příspěvky byly zajímavé a je těžké se rozhodnout jen pro jednoho. Dávám hlas Aleně Tolarové za Říp.
Jana Kollinová
Blahopřeji všem vítězům a svůj hlas dávám Liboru Ptáčkovi za velmi zajímavý a dobře zpracovaný příspěvek.
Zdenka Jírová
Dávám hlas paní Kolářové za dobře zpracované články o Ústí nad Labem.
Zdenka Jírová
Blahopřeji všem výhercům.
Jana Šenbergerová
Alena Tollarová: Jak šel čas na Řípu a pod ním je můj favorit, ale oceňuji články všech zúčastněných, protože vím, že je za nimi spousta práce. Každý mě obohatil, proto gratuluji všem.
Jarmila Komberec Jakubcová
Dávám hlas panu L.Ptáčkovi - moc pěkně zpracovaný příběh. Také IlonaKolářová je skvělá.
Naděžda Špásová
Gratuluji výhercům. Jak šel čas dávám hlas Iloně Kolářové. Moc se mi líbilo, jak prezentovala Ústí nad Labem. :-)
Oldřich Čepelka
Jak šel čas - výborně zpracoval Libor Ptáček. - A za rum děkuju. Důvod, abych přijel do Prahy :-)
Alena Vávrová
Všem soutěžícím a výhercům velké blahopřání. Rozhodnout o další výherkyni/ci je těžké, ale též dávám svůj hlas Aleně Tollarové za článek: Jak šel čas na Řípu a pod ním.
Eva Mužíková
Můj hlas - Hana Rypáčková mne zaujala netypickou prezentací fotografií..
Elena Valeriánová
Alena Tollarová: Jak šel čas na Řípu a pod ním. Bezvadný příspěvek a Alena je super průvodkyně.
Elena Valeriánová
Jak už jsem psala obdivuji práci všech autorů, kteří se do těchto projektů zapojili. Nebylo to určitě snadné a já se před vámi hluboce skláním . Gratuluji všem oceněným i neoceněným, ale vítěz může být jen jeden.
Dana Puchalská
Gratulace všem vítězům, kteří vyhráli a dostanou dobrý a kvalitní rum. Svůj hlas dávám Liborovi Ptáčkovi.
Jitka Hašková
Gratuluji všem výhercům. Všechny příspěvky jsou velmi zajímavé. Je těžké se rozhodnout. Hlasuji pro Alenu Tolarovou: Jak šel čas na Řípu a pod ním.
Zuzana Pivcová
Jsem ráda, že se nakonec obě dvě akce dobře rozběhly. a na druhou stranu (proč to nepřiznat) jsem ráda, že už končí, protože hodnocení je víc než nesnadné.
Libuše Křapová
Všechny příspěvky byly originální a zajímavé. Já hlasuji pro Hanku Rypáčkovou, její fotoreportáž se mi velmi líbila
Eva Mužíková
Gratulace všem výhercům i ode mne.
Eva Balúchová
Gratujuji všem kteří vyhráli rum Republika,je to krásná a vzácná výhra.V soutěži Jak šel čas hlasuji pro Alenu Tollarovu:Jak šel čas na Řípu a pod ním.
Helenka Červenka
Hlasuju pro Alenu Tolarovou - snad proto, že jsem s ní taky na Říp vylezla a zahrála si praotce :-)
Věra Ježková
Coby dlouhodobá obdivovatelka lokálního patriotismu Aleny Tollarové hlasuji pro její příspěvek.
Věra Ježková
Milá redakce, děkuji mnohokrát. Cena bude velká vzácnost, uschovám ji neporušenou. Gratuluji ostatním vítězům a dodávám: Poražených není! :-)
Mirek Hahn
Gratuluji oceněným ! Je to moc hezká a symbolická cena, k výročí republiky.
ivana kosťunová
V soutěži" Jak šel čas" hlasuji pro příspěvek "A naposledy tam byla školka" od Libora Ptáčka, který toto téma zpracoval s velkou osobní angažovaností.
ivana kosťunová
Děkuji za ocenění. Rum Republika je expedován poze v omezeném množství, takže uschovám jako raritu. Zároveň gratuluji ostatním oceněným.