Můj rodinný recept: med 
z pampelišek a sedmikrásek

Můj rodinný recept: med
z pampelišek a sedmikrásek

1. 5. 2015

Určitě si řeknete, že pampeliškový med děláte také. Ale Já jsem ho vylepšila o kvítka sedmikrásek.

400 květů pampelišek
100 kvítků sedmikrásky
2 citrony nakrájené na kolečka (jeden bez kůry)

Vše zalijeme 2 l vody a uvedeme do varu. Povaříme 15 minut a poté necháme vylouhovat přes noc. Po vylouhování přecedíme, přidáme 1,5 - 2 kg cukru a vaříme za občasného míchání do požadované hustoty.
Odstavíme a nalijeme do skleniček, otočíme víčkem dolů na 5 minut.

Medík je opravdu výborný na chřipku a nachlazení. Přidávám jej i do perníku.

Jistě i ve vaší rodině uchováváte zajímavý recept na nějaký chutný pokrm, který se u vás dědí z generace na generaci. Podělte se o váš rodinný recept s dalšími čtenáři - uvařte jídlo podle této receptury, vyfoťte jej a společně s fotografií ho popište, tedy ingredience a postup přípravy. Vítěz získá kuchařku od známého šéfa kulinářského institutu Romana Vaňka "Poklady klasické české kuchyně".
recepty
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Děkuji za radu. Dnes jsem byla u Zlatého jezera a kromě nádherné labutí rodinky se sedmi mladými tam kvetly obrovské květy pampelišek, hned jsem si na recept vzpomněla.
Miluše Hasenohrlová
Paní Elen, ty černé potvůrky jsou dřepčíci :-)když pampelišky natrhám, misku na chvilku dám do stínu a oni sami odlétnou za sluníčkem...zahradu mám daleko od silnice tak je ani neoplachuji.....takže se nenechte odradit a medík si udělejte.
Elena Valeriánová
Miluško a ostatní, já bych musela těch semikrásek sníst alespoň houbařský košík denně a stejně nevím, jestli by mi to pomohlo :-) Ale chci se zeptat a nezůstanou v těch pampeliškách ty malé černé potvůrky - mušky, ty mě vždy od vaření pampeliškového medu odradí.
Růžena Antlová
Medík i když babička měla včelky a byl přísun medu ,přesto jsem z květů pampelišek med každoročně vyráběla . Všechny 3 vnučky se předháněly ve sběru květů pampelišek když mi pak své košíky vysypaly na linku ,bylo toho na 4 várky. Letos med nevařím jen chodím uzobávat květy sedmikrásek .
Eva Balúchová
Zítra jdu na pampelišky a sedmikrásky.Ještě jsem med nevyráběla,jsem zvědavá co vytvořím.Dávám si ho do jogurtu.
Eva Mužíková
Miluško, houbeles, lenoch jeden. Více ho zajímal létající model vrtulníku, který tam pouštěl nějaký děda vnukům. Mohl z toho dostat infarkt / Bert/ že ho nemohl dohonit, štěkal a lítal jako blázen, já mu byla naprosto lhostejná...:)))
Miluše Hasenohrlová
Evi, Bertík určitě pomáhal trhat viď??Moc mu věneček sluší, je jak princezna Pampeliška :-))
Libuše Křapová
Evi, ty pampelišky mu sluší, jdou do barvy :-)
Eva Mužíková
Tak jsem děvčata doma z louky, pampelišek hafo, ale sedmikrásky jsem objevila jen vedle sídliště... Na mém profilu v galerii PAMPELIŠKY mám fotky jako důkaz:)))))) koukněte se prosím..
Anna Potůčková
Když jsem byla malá, tak maminka jej vařila pouze z pampelišek a dávala nám jej pak do čaje.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%