Krása pomoci chystá velký Den seniorů
Taťána Kuchařová s babičkou. FOTO: Nadace Krása pomoci

Krása pomoci chystá velký Den seniorů

1. 10. 2020

Babičky a dědečkové. Zaslouží si úctu, laskavost a také naši pozornost. Jsou nejlepší. Jsou naši. Jsou to hrdinové. Právě to chce nadace Krása pomoci založená Taťánou G. Brzobohatou připomenout oslavami Dne seniorů 1. října 2020.


Jednou z nejdůležitějších součástí “oslav” dne seniorů je jedna “prostá” záležitost - výzva všem, aby navštívili své prarodiče, zavolali jim, pozvali je na kafe, zavzpomínali. A nejlépe se u toho vyfotili a pod hashtagy #milujubabi #milujudedu #densenioru (a s označením Krásy pomoci) fotky sdíleli na sítích a vyzvali i další k podobné aktivitě. Cíl je jasný - říct babičkám a dědečkům, že jsme tady pro ně a myslíme na ně.

“V loňském roce se ke “Krásné výzvě” připojili třeba Lucie Bílá, Jaromír Jágr, Elis Mraz, Marta Jandová a samozřejmě Taťána a Ondřej Brzobohatí. Letos se k výzvě přihlásili Lucie Křížková, Kamila Nývltová, Petr Ludwig nebo Pavlína Němcová, či Roman Holý a mnoho dalších,” prozradila ředitelka nadace Krása pomoci Michaela Stachová.

Náramky, které to řeknou za nás
Někdy je těžké tomu druhému říct, že ho milujete. Možná tím spíš, že je to vaše babička nebo děda. Partneři nadace, společnost BeWooden, vymysleli, jak lásku vyjádřit i mimoslovně a navíc u toho dobře vypadat - navrhli a vytvořili náramky s nápisy “Miluju babi” a “Miluju dědu”. Z ceny náramku jde 100 korun na pomoc osamělým seniorům. “A navíc se náramky hodí ke všemu a pro každou příležitost,” dodává Michaela Stachová.

Hrajeme do oken (i) na den seniorů
Nadace Krása pomoci už několik měsíců podporuje projekt Hrajeme do oken, kdy hudebníci hrají ze dvorků, z ulice či z parků obyvatelům domovů pro seniory. Rozehráli tak už přes 30 domovů! 1. října se takové koncerty uspořádají hned tři - v Alzheimer HomeKunratice vystoupí Tereza Černochová, v Komunitním centru Šlejnická Marta Jandová a v domově Sue Ryderzahraje Jan Burian. Partner nadace, Penny Market, navíc koncerty doplní o sladké překvapení pro všechny obyvatele domovů.

Přání a květina - klasika, která vždy potěší
Albi už týden na svých prodejnách rozdává přáníčka pro babičky a dědy, která si tam můžete až do 1. října zdarma vyzvednout. Určitě jim udělá v poště radost víc než složenky a letáky. A protože květiny stále frčí, v pražských prodejnách Albi budou ve čtvrtek 1.10. k dostání také květiny od dalšího partnera nadace - Fleurop. Zastavte se tam a máte překvapení pro vaše prarodiče vyřešené.


PROČ JE DŮLEŽITÉ NEZAPOMÍNAT NA BABI A DĚDU?
“Protože naši prarodiče jsou naši story keepers, mnoho nás naučili, i díky nim můžeme dnes být tím, kým jsme. Vážíme si jejich lásky, péče a moudrosti. Ukažme jim, že na ně myslíme, a to nejen v tento den, který je celosvětovou oslavou důstojného stáří a starších osob vůbec,” říká zakladatelka nadace, Miss World a ambasadorka SDGs OSN Taťána G. Brzobohatá.

aktivní senioři
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Uniká mi, proč je tento článek na home page 5. října.
Lenka Kočandrlová
Nevšimla jsem si zde u nás ničehož,co by dávalo na vědomost nějaký den seniorů. Spíš mi připadá,že se zviditelňuje někdo,kdo vlastně nemá nic,čím by svět zaujal,tak aspoň tahle berlička.
Eva Stoklasová
Souhlasím s Vámi p. Valeriánová, my v jiných krajích jsme jim fuk...
olga skopanova
Paní Kosťunová naprosto souhlasím,
Milena Znamenáčková
Když čtu o všech těch různých "dnech", ať už jsou to dny seniorů, kojení, nepoužívání aut a další a další, tak si vždycky vzpomenu na knížku Čtvrtý obratel a aspoň se mám čemu zasmát. A jak už tady psali mnozí další, ať se p. Brzobohatá naučí česky. :-)
ivana kosťunová
Tak to bude druhé MDŽ. Celý rok nic- a na den seniorů babičky a dědečky nastrojíme, zahrajeme jim, vyfotíme se s nimi, děti budou ve škole vyrábět přáníčka,aby svět viděl, jak se staráme.
Jana Hošková
Tak mne nejvíc uchvátilo, že jsem "story keeper" :-)) , česky bych já řekla pamětnice, ta co vypráví příběhy ze života, když už... Jinak pokud chtějí zahrát v DD, tak to je celkem chvályhodné - samozřejmě záleží ovšem na tom, co to bude...pro kytky do zahradnictví sse určitě někdo dostaví, jen se obávám, aby skončily u toho, pro koho jsou určeny.
olga skopanova
Pro paní Valeriánovou Uchovávači příběhů.
Elena Valeriánová
Zřejmě pouze v Praze žijí senioři a nebo tam to zviditelnění paní T., je nejvíc vidět Story keepers? Musím si to vygooglit :-)
Helena Přibilová
V Japonsku se 21.září slaví Den úcty ke stáří (japonsky keiró-no-hi) jako oficiální státní svátek.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu