Vánoční nakupování se často mění v soutěž o nejlepší dárek

Když se kupuje dárek, mělo by jít o snahu udělat příjemci co největší radost. Realita je však u vánočních dárků často jiná. Darujícím jde o to, aby dali věc co nejdražší, nejpřekvapivější, lepší než jiní. Lepší než druhá babička, než druhý tatínek, než druhá kamarádka.

Vratislava Hofmanová, redakce

Psycholožka Veronika Valentová: Na vánoční návštěvu k babičce? Nejdříve se zeptejte, jestli to chce

Návštěva prarodičů nebo rodičů o blížících se vánočních svátcích je letos větší téma než kdy jindy. Není sice zakázáno stýkat se se členy rodiny, omezit kontakt s nejstarší generací ale doporučené je.

Redakce i60

Vánoční okna. Výzdoba, která si určitě zaslouží pozornost

Na Vánoce bývá vyzdobeno kde co, ale na okna někteří lidé zapomínají. Je to škoda, protože právě ona dovedou dodat bytu slavnostní atmosféru a navíc ještě potěší kolemjdoucí.

Vratislava Hofmanová, redakce

Vznikl nový portál na pomoc vdovám

Úmrtí partnera je jedno z nejtěžších období života – zejména v prvních měsících a letech po ovdovění, kdy se na jedné straně potkává zármutek a samota a na druhé nutnost zařizovat nezbytné záležitosti.

Redakce i60

Přibývá pacientů s onemocněním štítné žlázy. Kdy si ji nechat otestovat?

Pacientů s onemocněním štítné žlázy přibývá velmi rychle. Je to dáno jednak samotným zvýšením výskytu autoimunitních onemocnění v populaci, tak i zlepšením a dostupností diagnostiky.

Redakce

Jakou knihu pořídit jako vánoční dárek?

Jakou knihu pořídit jako vánoční dárek?

Provozní ředitelka sítě domovů pro seniory Věra Husáková: Pandemie probudila u veřejnosti zájem o stáří a fungování sociálních služeb

Pandemie koronaviru byla velkou zkouškou pro vedení a personál domovů pro seniory. Ale i pro samotné klienty, které jejich příbuzní nemohli kvůli protiepidemiologickým opařením několik týdnů navštívit. 

Jan Raška

Objednejte si kalendář na rok 2021

Portál i60 bude mít i příští rok svůj nástěnný kalendář sestavený z fotografií čtenářů. Grafický návrh kalendáře na rok 2021 je hotov, přijímáme vaše objednávky.

Jan Raška

Vzpomínka na Mikuláše

Brzy bude svátek Mikuláše. Jeho životopis je ověnčen půvabnými legendami. My o něm víme, že byl biskupem v maloasijské Myře a štědře obdarovával chudé. Takže tento biskup - Svatý Mikuláš je neustále symbolem adventního nadělování, darování.

Marie Ženatová

Po šedesátce krásnější než v mládí? Tyto české herečky a zpěvačky dokazují, že to možné je

Simona Stašová, Marie Rottrová, Petra Černocká, Jana Švandová. To jsou Češky známé ze světa hudby, divadla a filmu, které jsou zajímavým úkazem. Když se díváme na jejich fotky z mládí a z doby, kdy překročily šedesátku, zdá se, že ve vyšším věku vypadají lépe.

Vratislava Hofmanová, redakce

Jak bezpečno je ve vašem městě? Stačí se podívat na mapu. Policie začala zveřejňovat údaje o kriminalitě v obcích

Zajímá vás, kolik krádeží, přestupků či násilných trestných činů se událo ve vašem městě? Můžete se podívat na speciální mapu, kterou na svých stránkách zveřejnila Policie České republiky.

Jan Raška

Zachováme vzpomínky. Trend, který baví čím dál více lidí. Zkuste naši Pamětnici

Zachováme vzpomínky. Trend, který baví čím dál více lidí. Zkuste naši Pamětnici

Jak si doma jednoduše vyrobit vánoční dekorace

Vánoční stromeček, svícen, vánoční srdíčko, vánoční had, věneček, podkovička z papírových ruliček ozdobí a nebo potěší obdarovaného. Srdíčka a podkovičky i s popisem jsem už tady nabídla, tak dnes vyzkoušejte  stromeček, svícen, věneček a hezkou ozdobu na vánoční stůl vánočního hada.

Růžena Antlová

Monika Golasovská: I obyčejný plevel může být prospěšný našemu zdraví

Organizuje vycházky za bylinkami, plody a kořeny. Organizuje i celodenní kurzy, z nichž si účastníci odnášejí mastičky, oleje a tinktury, vyrobené na bylinné bázi. A o používání bylinek napsala Monika Golasovská také knihu Bylinková terapie, která vyšla letos.

Božena Hažová, redakce

Odstranění šedého zákalu vám přinese radost do života

Nevidíte tak ostře jako zamlada a barvy vám začínají blednout? Zřejmě se o slovo přihlásil šedý zákal. Jedná se o nejčastější onemocnění očí v pokročilejším věku. Ale není se čeho bát, moderní medicína nabízí bezbolestnou léčbu.

Sponzorovaný článek

Vánoční soutěžení s portálem i60

Začal advent. Možná si řada z vás říká, že letos bude – samozřejmě kvůli koronaviru - jiný, než v předchozích letech, ale tak tomu být nemusí. Bude takový, jaký si ho uděláme. Tedy jistě hezký!

Jan Raška

Kdo si hraje, nezlobí

Ačkoli to bytostně nesnáší, ba přímo zakazuje, abych o něm psala, tentokrát svůj slib poruším a dnešní fejeton věnuji právě jemu. Svému muži…

Hana Švejnohová

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg