Vařit tak akorát. Umění, které ovládá málokdo

Navařit si jídlo na tři dny dopředu a pak jíst stále to samé nebo si každý den chystat něco hodně odlišného? Vařit v malém množství? Nebo mít zamraženo hodně porcí do zásoby? To jsou otázky, kvůli kterým se mnoho lidí nedokáže shodnout.

Vratislava Hofmanová, redakce

Pátek 3. dubna: Co by vám nemělo uniknout

Nouzový stav bude v České republice trvat pravděpodobně do konce dubna. Rozhodnout o tom musí Poslanecká sněmovna. Po Velikonocích by se pak mohla uvolnit i některá vládní opatření, přijatá kvůli šíření pandemie koronaviru.

Jan Raška

Pro seniory jsou důležité malé, ale odvážné činy

Zatelefonuji kamarádovi, se kterým jsem se před deseti lety pohádal a od té doby jsme spolu nemluvili. Dám si poprvé v životě inzerát na seznamku. Zajdu se podívat do klubu seniorů. To, co je pro někoho samozřejmost, může být pro jiného náročný krok, ke kterému dlouho sbírá odvahu.

Vratislava Hofmanová, redakce

Šéf Národního divadla Jan Burian: Ztrátu odhadujeme na 180 milionů korun. Věřím, že se z krize všichni poučíme

Až 180 milionů korun. Takové výše může dosáhnout ztráta Národního divadla. „Ztráty budou vysoké, ale předpokládám, i vzhledem k tomu, co říká ministr kultury pan Zaorálek, že si s nimi poradíme,“ říká ředitel Národního divadla Jan Burian při on-line besedě se čtenáři portálu i60.

Jan Raška

Koróna sluneční

Od Vánoc jsem se neozvala. Možná jste si už mysleli, že jsem umřela. Nebo třeba jen nakazila. Anebo někam utekla. Všechno by v tomto stavu naší planety bylo možné. Stejně jako je možné, ba dokonce velmi pravděpodobné, že si mojí dlouhé odmlky kromě šéfredaktora nikdo ani nevšimnul…

Hana Švejnohová

Na chatu s... Čtenáři portálu i60 si povídají se známými osobnostmi

Na chatu s... Čtenáři portálu i60 si povídají se známými osobnostmi

Sedm úkolů, spousta inspirace aneb Hrátky v karanténě

Nesledovat celý den negativní zprávy, posilovat mysl nejrůznějšími aktivitami, které budeme společně sdílet. Pokračujeme v plnění úkolů druhého týdne. Co jsme si pro vás připravili tentokrát?

Jan Raška

Herečka Jana Plodková: První roušku jsem šila dvě hodiny

Jana Plodková, herečka Divadla Na zábradlí, se v době nouzového stavu vrhla na šití roušek a dobrou náladu se snaží udržet třeba tím, že neposlouchá zprávy.

Michaela Bučková

Nezapomenutelná dovolená aneb Dnes už mi to připadá jen jako sen

Nevím, jak se mi podařilo ušetřit si z učitelského platu hned první rok na tuhle dovolenou. Asi…

Zuzana Pivcová

Petr Stach: Považoval jsem divadlo za snadný způsob obživy. Rychle jsem ale vystřízlivěl

Viděli jsme ho jako Jiřího Palacha v Hořícím keři, jako kapitána Anděla v seriálu 1. oddělení a v současné době se s ním můžete potkat ve filmu Nabarvené ptáče. Herec Petr Stach je však také častým hostem divadla Ungelt a jeho zvučný mužský hlas znáte i z dabingu.

Božena Hažová, redakce

Nejoblíbenější zvíře

Mé nejoblíbenější zvíře? Zjistila jsem, že je to pro mne velice obtížný úkol. Začnu teda tím, co…

Elena Valeriánová

Hlavní slovo v rodině. Má na něj někdo nárok? Často si jej berou babičky

Hlavní slovo v rodině. Má na něj někdo nárok? Často si jej berou babičky

Návod, jak si vyrobit univerzální čistící prostředek

Přemýšlíte, co doma zajímavého vyzkoušet? Připravte si ekologický univerzální čistící prostředek. Jak na to - poradí Lenka Menšíková, autorka knihy Výroba vlastní kosmetiky, která právě vychází a přináší návody, jak o sebe pečovat přírodní cestou.

Michaela Bučková

Vznikl nový druh odpadu? Poradíme si?

Je vyhlášen stav nouze. Na ulicích a veřejných prostranstvích jsme maximálně ve dvojicích. Obličeje, které nás vzájemně mezi sebou identifikovaly a odlišovaly, zakrývají povětšinou roušky. Oči, když nejsou chráněné brýlema, neklidně klopíme. Na dva metry od sebe se míjíme. Anonymizujeme se.

Jana Mesarčová

Putování za Faraony 2 - Když se řekne Egypt

Nejlepším způsobem, jak se seznámit s Egyptem, s  jeho bohatou a složitou historií, kulturou i současným životem, je nalodit se na jednu z  výletních lodí, které s  turisty celého světa v desítkách brázdí vody Nilu od Luxoru až po jihoegyptský Asuán. I v dobách faraonů to byl nejjistější a nejrychlejší způsob dopravy po celé rozlehlé říši.

Jan Zelenka

Mladí lidé z karantény šílí, dlouholetým párům pobyt doma tolik nevadí

Nejsme zvyklí trávit spolu tolik času. Máme své koníčky, práci, obvykle se vidíme jen o víkendech a večer. Teď se hádáme, lezeme si na nervy. Tak často mluví páry mladého a středního věku o nuceném pobytu doma. Senioři se jim smějí: my jsme zvyklí být stále spolu.

Vratislava Hofmanová, redakce

Nejlepší knihy do karantény

Přemýšlíte, po jaké knížce sáhnout v období karantény? Tady je několik tipů na zajímavé čtení, které si můžete v internetových knihkupectvích objednat buď do čtečky nebo si knihu nechat poslat domů.

Michaela Bučková

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg