Yold. Nové slovo, které se týká seniorů. A které bude slyšet stále častěji

Jedná se o spojení slov young a old. Tedy mladí a staří. Výraz yold je čím dál více používán v souvislostí s generací současných šedesátníků. Na jedné straně jsou označováni jako senioři, na straně druhé většina z nich žije podobně jako mladí lidé.

19. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak na peníze s Českou bankovní asociací: Hoďme to třeba na banku

Zaplatit to a pak zas tohle. To máme teď pět plateb najednou a pak další měsíc znovu a možná ještě nějaká přibude. Nebere to konce a my si to všechno ještě navíc máme pamatovat!?

19. 2. 2020 Redakce

Proč se ženy smiřují se stárnutím mnohem hůře než muži

Ženy, kterým už není čtyřicet, ba ani padesát, se často dostávají do stádia horečné snahy přizpůsobit se panujícímu ideálu krásy, jiné se naopak odevzdaně včlení do role babiček. Ačkoliv to zní poněkud zjednodušeně, tkví za tím vážná problematika.

18. 2. 2020 Redakce

Když mladí baví seniory aneb Generace se spojují

Student v lese, Hodinový vnuk, Vajglobraní. To jsou názvy akcí, které propojují seniory a studenty. Říká se, že odlišné generace si nerozumějí, že těžko hledají společnou řeč. Jenže se dějí věci, které ukazují přesný opak.

18. 2. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Onkoložka Petra Garnolová: Všichni chceme žít co nejdéle, medicína však není všemocná

V České republice každoročně onemocní rakovinou bezmála 100 tisíc obyvatel a přes 23 tisíc lidí na ni zemře. Ačkoliv se úmrtnost na tuto nemoc během posledních deseti let díky vyspělejší medicíně snížila, přibývá pacientů, kteří se dožijí i několika různých nádorů.

17. 2. 2020 Jan Raška

Kam na jarní prázdniny? Třeba do hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně a zejména celý vrch Krakonoš nabízí možnost sjezdového lyžování, a to také především díky technickému sněhu. Sjezdovka disponuje kabinkovou lanovkou a lyžařským vlekem, večer je osvětlena.

17. 2. 2020 Sponzorovaný článek

Tip na výlet: Brdský vrch Houpák s panoramatickým výhledem do kraje

Krásné přírodní scenérie, impozantni výhledy do kraje a minimum turistů. Pokud hledáte takové místo pro svůj výlet, doporučuji vrch Houpák v Brdech. Tento turistický cíl si užijí i milovníci vojenské historie, kteří tu mohou obdivovat bunkry postavené československou i německou armádou.

16. 2. 2020 Jan Raška

O síle, trvání a koncích dlouholetých přátelství

Naše přítelkyně (omlouvám se mužům, že to pojímám přednostně jako ženskou záležitost) nás znají během našich nejlepších i nejhorších etap života. V časech našeho zlomeného srdce, pádů i úspěchů jsou tu pro nás. Sdílíme navzájem nejskrytější tajemství a společně slavíme různé události.

16. 2. 2020 Zuzana Pivcová

Jak jsem potkala jaro

V posledních týdnech mě trápil nepříjemný kašel, a tak jsem téměř nikam nechodila. Až včera se mi…

19. 2. 2020 Vladislava Dejmková

Malíř Zdeněk Burian šel vlastní cestou

Ilustrátor, malíř a tramp Zdeněk Burian (11. 2. 1905 – 1. 7. 1981) byl malířem našeho srdce. Knihy s jeho obrázky hltal můj dědeček, moje máma, já, moji kamarádi i moje děti. A vycházejí též současně, což je skvělé, v dnešní době až nečekané.

19. 2. 2020 Irena Mertová

Bylo, nebylo ... III.část

Vžil se název „Železná opona“, oboustranná opatření, která vedla k izolaci Východu a Západu z politického a ekonomického hlediska. Ostnaté dráty na našich hranicích s Rakouskem a tehdejším Západním Německem se staly symbolem nesvobody.

19. 2. 2020 Jaroslav Charvát

Výstavy fotografií a tapiserií

V pátek odpoledne jsem zase po roce navštívila neteř v Národním Technickém Muzeu. Není tam jako exponát, na to je příliš mladá, ale pracuje tam. Při té příležitosti jsem si prohlédla výstavu "Sláva amatérské fotografie".

18. 2. 2020 Jitka Hašková

Náš mazlíček - boxerka Ira

I když už máme šestého pejska stejného plemena, a toho všichni znáte z jeho vypravování na Íčku, dnes bych se ráda vrátila na počátek, a to skoro o půl stolení, kdy si můj muž dojel až k Pardubicím pro naši první fenku Iru.

18. 2. 2020 Jitka Chodorová

Každý den s úsměvem (díl 3)

Každý den s úsměvem. To je moje krédo, se kterým se protloukám životem a už dvakrát jste se se mnou…

18. 2. 2020 Alena Tollarová

Toulky Francií (I.)

Z Francie jsem toužila vidět co nejvíce. Nejen města a městečka, např. u nás proslulé Saint Tropez, kde se točili oblíbení „Četníci“, ale i rozmanité přírodní krásy Provence a Azurového pobřeží. Francie je rozsáhlá země, a tak jsme tam museli několikrát, abychom ji lépe poznali a nějaký ten kus z ní viděli.

17. 2. 2020 Jana Hošková

Pomůže růžový šum statisícům seniorů?

Spíte dobře? A chcete věnovat trochu svého času lékařům a vědcům, kteří potřebují ověřit, zda takzvaný růžový šum zlepšuje paměť, zatímco spíte?

17. 2. 2020 Oldřich Čepelka

S foťákem z Malovanky na Letnou aneb Můj první článek a první kilometry Do stovky

Portál i60 jsem poznala díky kamarádce Věře, která mi ho nadšeně popisovala. Delší čas jsem to tu…

17. 2. 2020 Martina Růžičková

Krása knihy

Rád bych tímto textem reagoval na článek Věrky ježkové „Ze života knih a knížek“ a doplnil ho o některá fakta, která nebyla obsahem výstavy. Nechci se však vracet příliš daleko do minulosti, jen do druhé poloviny 19. století.

16. 2. 2020 Jan Zelenka

Ze života knih a knížek

Máte rádi knížky? Že se ptám, viďte? To byla jen řečnická otázka. Nějak jsem začít musela. Knížky…

16. 2. 2020 Věra Ježková

Výchova koček v Česku

Soutěž o domácích mazlíčcích mne přiměla k vyhledání svých starších článků o zvířatech na Matyldě. Tohle je jeden z nich - napsala jsem ho v létě roku 2017.

16. 2. 2020 Libuše Křapová

Výběr z médií

Británie dá 1,2 miliardy liber do superpočítače na předpověď počasí

Londýn - Britská vláda investuje 1,2 miliardy liber (35,8 miliardy Kč) do nového superpočítače, který bude poskytovat přesnější předpovědi počasí a klimatu. Podle vlády bude nejvýkonnější...

Téměř vymýcené infekční choroby se vracejí. Není radno je podceňovat

Řada nebezpečných infekčních nemocí dětí, proti kterým lékaři celá desetiletí úspěšně očkovali, téměř vymizela a lidé je přestali znát. A nejen to. Přestali z nich také mít strach a začali očkování…

Češi stále častěji sepisují závěti u notářů

Uspořádat svůj majetek po smrti prostřednictvím závěti sepsané u notáře se v loňském roce rozhodlo 23 714 Čechů. V meziročním srovnání se jedná o více než třítisícový nárůst.

Už nemůžu. Předčasný důchod chce stále víc lidí, vybrané profese se teď vyhnou sankci

Předčasný důchod znamená nižší penzi. Plánovaná změna v rámci chystané důchodové reformy nově zajistí některým profesím výjimku.

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Hotel Junior Poděbrady - Ano, na srdce jsou Poděbrady

AKTUÁLNÍ ANKETA

Využili byste službu "Počítač na míru", která by nabízela počítače, notebooky či tablety přizpůsobené vašim požadavkům a s možností on-line technické pomoci?

Rozhodně ano, to přesně potřebuji

25%

Možná ano, záleželo by na ceně

21%

Nevím

12%

Spíše ne

21%

Určitě ne, umím si to zařídit sám (sama)

20%