Nepodlehněte šmejdům, kteří vás chtějí po telefonu připravit o peníze. Lze se jim bránit

Znáte takový ten druh „telefonních“ šmejdů? Zavolají Vám a vnucují Vám svoje služby. Všechno zdarma, všechno super. A i když je odmítnete, za pár dní Vám přijde faktura, že jste během toho telefonního hovoru uzavřeli nějakou smlouvu.

Redakce

Kouzlo časů minulých: hudba syčí z trouby ven

Gramofon. Potkal jsem se s ním před par lety v jedné restauraci na Slovensku, hned mne vybídl, abych zavzpomnal na má mladá léta s hudbou. V uších mně začala znít hudba, která se z něj linula v naší rodině téměř nepřetržitě. Na "desky" muselo být i když na chleba nebylo.

Jaroslav Kašík

Dana Medřická: Když v šedesáti přijde láska

Oslavila by nyní sto let. Zemřela, když jí bylo dvaašedesát. Příliš brzy, napadne leckoho. V jejím případě to platí dvojnásob. Nejen proto, že mnoha lidem chybí jako skvělá herečka, ale také proto, že právě v té době byla šťastná. Našla totiž lásku.

Vratislava Hofmanová, redakce

Modrá je dobrá. Platí to i v zahradách

Květiny v různých odstínech modré či fialové barvy. Hortenzie, kakosty, rozrazil, levandule… Jsou nyní velmi žádané. Jedním z trendů totiž je vytvářet zahrady v odstínech jedné barvy. A právě modrá je k tomu ideální.

Vratislava Hofmanová, redakce

Jak vařily naše prababičky: povidla a švestky v cukru

Zajímá vás, jak se vařilo za první republiky, před sto a více lety či dokonce za dob zřejmě nejslavnější české kuchařky a buditelky Magdaleny Dobromily Rettigové? Tentokrát nabídneme recept na švestková povidla.

Redakce i60

Šedesátka je ideální věk, kdy se stát ženou na první pohled

Šedesátka je ideální věk, kdy se stát ženou na první pohled

Nuda mizí ze života, ale je to chyba

Musíš vnoučatům připravit program, jinak se budou nudit. Měl bys něco dělat, ne jen tak koukat z okna. Slovo nuda neznám, můj diář je stále plný. Tyto a podobné věty zní stále častěji. Pojmy jako nuda či nicnedělání začaly být považovány za slova, se kterými slušný člověk nechce mít nic společného.

Vratislava Hofmanová, redakce

Kočičí jídelníček? Chutný, pestrý a zdraví prospěšný

Kočky jsou svébytní tvorové… tak nezávislí, tak nekomunikativní, tak nekontrolovatelní. Každý chovatel ví, že není lehké se kočkám jen tak dostat pod kůži.  Jak se k nim tedy dostat co nejblíže a získat si jejich srdce?

Redakce

Flakonové pré

Nedávno jsem měla své „pré“, tedy, abychom si rozuměli: čas jen a jen pro sebe. Znáte to, všichni blízcí se vytratí, šrumec v domě je najednou ten tam, všechno ztichne a zpomalí se, snad i vlastní dýchání. Nechtělo se mi vůbec nic dělat.

Jana Mesarčová

Kouzlo časů minulých: Kolonka na Letné

Když jsem poprvé vstoupil za bránu Kolonky, prostoru, kde stálo deset pavilonů pražské studentské koleje, neměl jsem ani páru o její historii. A celých pět let jsem si užíval studentského života, poslední tři spolu se svou rodinou, a nijak jsem se o ni nezajímal.

Jaroslav Kašík

Co příroda nabízí? Vyzkoušejte bezinkové želé se zázvorem!

Zpracování bezinek na nějakou pochutinu mě nikdy moc nelákalo - až do loňského roku, nejdříve jsem udělala bezinkový sirup. Všem chutnal a to mě potěšilo.

Elena Valeriánová

Noví kamarádi se dají najít v každém věku

Noví  kamarádi se dají najít v každém věku

Nejvýznamnější příslušníky rodu Valdštejnů připomíná výstava ve Valdštejnské zahradě

Národní památkový ústav za podpory Senátu Parlamentu České republiky a Ministerstva kultury zahajuje ve Valdštejnské zahradě výstavu o nejvýznamnějších příslušnících rodu Valdštejnů.

Redakce

Vážíme si toho, že nás dal osud dohromady, slavíme každý den, říkají Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

Nedávno oslavili sedmé výročí svatby. Když si tehdy za krásného červnového dne na terase s výhledem na celou Prahu řekli své ANO, ženich už překročil Rubikon šedesátky dávno předtím, a pro nevěstu zralé krásy byl zatím v nedohlednu.

Hana Švejnohová

Vyhlídka na konci světa

Nad skalním masivem pahorku Al-Habees pomalu zapadá slunce. Poslední jeho paprsky barví skalní stěny i ruiny údolních chrámů do fantastických barev. Kroky několika posledních, osamělých poutníků, spěchajících v tento pozdní čas k  východu ze skalního města, utlumil jemný písek Kolonádní ulice.

Jan Zelenka

Přibývá bezdětných seniorů

Jaké to je zestárnout a nemít žádné potomky? Provází bezdětné seniory lítost nad tím, že zůstali sami? Nebo naopak žijí bezstarostněji, než ti, po kterých zůstanou početné rodiny? Každopádně je to velmi aktuální téma.

Vratislava Hofmanová, redakce

Vaše bankovní vklady jsou v bezpečí
i v krizových dobách

Přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdyby se banka, ve které máte uložené své úspory, dostala do finančních potíží? Určitě se ničeho nemusíte bát, peníze není třeba strkat si doma do šuplíku. Vklady v bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách jsou totiž ze zákona pojištěny.

Redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%