Přehled posledních diskuzních příspěvků

Jak mě rodiče odnaučili zlobit

Hana Šimková 24.6. 14:04
To je moc hezké a je fajn, že to rodiče vydrželi dotáhnout do konce.

Cestou necestou za jednou vzpomínkou I.

Růžena Antlová 23.6. 13:40
Vyplněné přání a vzpomínání na místech tvého mládí se ti konečně splnilo. A navíc se podařilo i setkání s kamarádkou . Těším se na další putování za vzpomínkou.

On byl můj "Kantor Ideál"!

Nina Šachová 20.6. 13:37
Zuzano, je k neuvěření, jak podobné události postihly mne. I já jsem se v 15 "vážně" zamilovala do krásného, charismatického učitele dějepisu a matematiky a on v mém nitru rozehrál inspiraci k básnění a veršování a díky Němu jsem začla hodně psát. Věděl o tom, básničky jsem mu drze podstrkovala, ale bylo to na ZŠ, takže nic si dovolit nemohl, krom pusy o prázdninách. Pak mi zmizel na pár let z očí. Po pár letech se objevil a z krásného kluka se stal plešatý kulatý pán, který studoval jednu vysokou školu za druhou. I on miloval dějiny, pracoval ve Vojenském historickém ústavu, zajímala ho vojenská historie. Psali jsme si a probírali občas naše životy. Ale vše jen písemně. Naše životy se nakrátko setkaly, on na to rád vzpomínal, mně však poznamenal na celý život. Zemřel v necelých padesáti letech. Moje první platonická, ale velmi inspirativní láska.

Láska

Zuzana Pivcová 19.6. 11:18
Fajn, výrazově stručné a řekne vše.

Zrcadlení

Zuzana Pivcová 18.6. 09:35
To jo, to je fajn.

Otrokyní ve Francii - 2.díl

Zuzana Pivcová 18.6. 08:25
Hanko, Hanko, vrátila jsem se z krátké cesty do Německa a čtu dodatečně Vaše vyprávění. Doufám, že od té doby už uteklo pár let, že to nebylo teď. Zkraje po listopadu řada našich lidí naletěla takovým novodobým "otrokářům". Slyšela jsem ještě horší příběhy. Vzpomínám, že jsem kdysi před ředitelem celorakouského archivnictví, který byl u nás v archivu na návštěvě, řekla při pozvání na oběd, že bych šla kamkoliv na práci do Německa, kde se domluvím, jen abych si vydělala, třeba za uklízečku, a on na mě začal řvát, že to snad nemám zapotřebí. takhle se shazovat, že přece mám nějakou důstojnost a ty mizerné peníze by mi za to nestály. Bylo to v době, kdy k nám západní cizinci přistupovali jako k nižší kategorii, a i když jsme třeba měli vysokou školu, mysleli si, že nám stačí málo. To, co mi řekl ten pán, jsem si zatraceně jednou provždy zapamatovala.

Czech Bumbác Ball: hra pro lidi od 6ti do 106ti let

Věra Sehnalová 15.6. 09:59
Zajimave ! Je mozne nekde videt instruktazni video nebo jak hra probiha ? Na turnaj se zrovna hlasit nemusim,ale s detmi si hravam casto a leto je pred nami...

Letní mámení

Nina Šachová 15.6. 07:22
Príma čteníčko.

Celer není jenom přírodní afrodiziakum

Nina Šachová 14.6. 18:06
Pravda, celer je velká mňamka. Dělám z něho pomazánku na chlebíčky a zmizne jako první: nastrouhám na jemno celer, přidám strouhanou mrkvičku, bílý jogurt, citron. šťávu,vmíchám jakékoliv zelené natě, šnitlík, petrželku, celer.listy a šup s tím na veku pěkně silně. Navrch nakladu plátky rajčat, plátek citronu, jejej to je dobrotka.

Jdi si

Tereza Faltysová 14.6. 15:29
Tak tahle mi vehnala slzy do očí, úžasné!

Dovolenkový recept z bývalé Jugoslávie

Věra Sehnalová 14.6. 15:21
To vypada lakave. Podobne se delaji v italii lasagne (platky testovin). Misto zakysane smetany pouzivaji besamel s vmichanym syrem. Vrstvi se masove ragu na rajcatovem pyre (nikdy ne kecup),besamel,lasagne,posypat strouhanym parmezanem,pokapat olivovym olejem a zapect v troube. Ragu si ochucuji jak komu chutna (cesnek,oregano, bazalka, nebo jen sul a pepr) . Nekdy zkusim palacinky.

Otrokyní ve Francii - 1. díl

Hana Práglová 14.6. 08:40
Jsem celá nesvá ze zvědavosti,co bude dál!!!!

Červnová

Nina Šachová 14.6. 06:38
Roztomilá!!!!!

Neuvěřitelné vlakové dobrodružství

Hana Šimková 13.6. 13:05
Nino je to pěkná , trochu smutná vzpomínka. Na ty hezké i když trochu hořké vzpomínky si člověk vzpomínat má. Taky si ráda vzpomenu(ale co jsem měla včera k obědu už nevím.)

Zachránil mě osel aneb Jak nebylo lehké být ženou

Hana Šimková 13.6. 12:56
Zuzanko velice pěkné. Mám z Tuniska podobné zážitky.

Miluji

Zuzana Pivcová 13.6. 09:34
Teď jsem Vás objevila ještě tady, v "království" paní Šachové. To není marné, to náznakové vyjádření, že jsou lásky, které přežívají i svou smrt, ačkoliv my žijeme, někdy s pocitem štěstí, dál. Pěkné, mám ráda i volný verš. Pište, pište, i nehumorně. Ze všeho je v nás přece trochu.

Radosti léta

Zuzana Pivcová 13.6. 09:23
Zdravím Vás, paní Hanko, sešly jsme se na platformě humoru a doufám, že se navzájem pobavíme. Alespoň Vy mě svým pozorovatelským talentem a břitkým stylem dokonale.

Mariánské Lázně 3: město a zpívající fontána

Věra Sehnalová 12.6. 23:40
Marianske Lazne jsou hezke. Byli jsme se tam podivat s vodackym taborem(viz ,,Mami rychle mi prebal kufr,,) a cekani na krasnou zpivajici fontanu si nase rozverne deti kratili hrou na kolo kolo mlynsky, a obohatily tak nezapomenutelny kulturni zazitek dustojnym lazenakum. A pred vyhlasenou cukrarnou se jich vsech ctyricet povesilo na vedouciho a skemrali a fnukali ,,tatiii,kup nam zmrzlinuuu,, .

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.