Přehled posledních diskuzních příspěvků

Vtipnější vyhrává! Nová soutěž pro povídkáře, fotografy i kameramany

Jana Šenbergerová 25.1. 20:18
Blahopřeji jedinému dnešnímu vítězi a těším se na dílka zdejších vtipálků.

Paul Newman: modrooký frajer ze staré dobré školy

Vladka Steinová 25.1. 16:58
Skvělý herec. Nejvíce se mi líbil v legendárním Podrazu a v dramatu Kočka na rozpálené plechové střeše.

S magazínem i60 na výletě v Africe!

Marie Foltýnová 25.1. 15:19
Evi,chtěla jsem na to Tvé pozvání reagovat zase verši,ale neodvážím se.Jsi jednička.

Seniorské Vánoce

Lidmila Nejedlá 25.1. 13:40
Paní Marie, to je hezké znovu přiblížení Vánoc...

Strhující život i dílo Vitky Kaprálové udivuje dodnes

Vladka Steinová 25.1. 12:36
Tato křehká a nadaná žena žila velmi krátce. B.Martinů poznala v r. 1937 a o rok později na Vysočině, Ve Třech Studních, již byla ve svém Smyčcovém kvartetu op.8 silně ovlivněna jeho tvorbou, stejně jako tvorbou svého otce. Za Jiřího Muchu byla vdána velmi krátce.Krásná skladba je její Vánoční preludium.

Australian Open: Berdych je prvním čtvrfinalistou!

Miroslav Štorch 25.1. 09:44
Tak alespoň Tomáš Berdych postoupil.a v mixu Hlaváčková s Rakušanem Peyou. Záhlavová v mixu vypadla až v tiebreaku. Uvidíme jak si povedou Hlaváčková s Hradeckou zase dohromady. Díky za článek a program na další den. Uvidíme jaknám všem bude vycházet tipovačka :-)

Nedělní oběd

Libuše Křapová 25.1. 09:14
Babičky nad tím kroutí hlavou, Zdeňku. Naštěstí ne všechny dcery a snachy tomu podléhají a vaří samy, a pomáhají jim v tom i manželé a synové :-))

Malá finta k narovnání horizontu

Dana Kolářová 24.1. 15:44
Děkuji za články a rady o fotografování. Vždy se dozvím něco zajímavého. Dnes je pro mě nejdůležitější „Rada na závěr: vůbec nejlepší je, držet aparát rovně“, Zoner 12 totiž nemám.

Tenisová tipovačka i60: Zatím lépe tipují ženy

Miroslav Štorch 24.1. 13:55
Bohužel Petra Kvitová prohrála 0:2 po setech 4:6. 5:7 s Američankou Madison Keys, která je aktuálně na 35.místě žebříčku WTA. Stejně jako vypadl Roger Federer, když jak sám řekl - neměl jsem svůj den. Nevadí. Je to jen sport. Nejde o život. Bude hodně dalších tenisových turnajů tento rok. Tip na prohru Kvitové 0:2 asi nikdo neměl :-)

Šmejdi loni vyfasovali pokuty za 27 milionů

Jarmila Komberec Jakubcová 24.1. 13:52
Přiznám se, že dodnes nechápu jak mohou lidé na takové akce chodit.Protože nic není zadarmo a provozovatelé nejsou charitní pracovníci.Kdyby lidé na tyto akce nechodili, zboží nenakupovali asi by Šmejdi" nemohli existovat.Znám bohužel spoustu seniorů co tam chodí protože se těší na dárečky.Ale ty musí někdo zaplatit.Šmejdi jim je ze svého nedají.Jednou v životě jsem na takové akci byla na dovolené na Gran Canarii.jak nás začali nutit ihned k nějakému podpisu odešli jsme a nechali si od nich zaplatit taxi do hotelu.Což oni učinili.Zbytek českých turistů smlouvy na pronájem bungalůvů podepsal.

Na běžkách po Šumavě

Soňa Prachfeldová 24.1. 09:43
Nádherné fotky a povídání, kafčo mi u toho moc chutnalo. Máte tak blízko k nádherné Šumavě, určitě nelitujete.

O démonu alkoholu

Zuzana Pivcová 24.1. 07:27
To je, Zdeňku, drsná báseň, vlastně protiklad k Vaší nedávné o člověku, který s pitím skoncoval a probudil se k životu. Ale je dobře, že jste dal i tuto. Vždyť i v téhle sféře je úspěšnost na vážkách a ne vše dopadne idylicky. Díky.

Znamení

Zdenka Jírová 23.1. 23:23
Tímto nádherným článkem je vzdáván hold všem padlým stromům, které skončily svou službu a musely udělat místo mladým proutkům, z kterých za několik desetiletí budou nové, krásné stromy. To je ale jen teorie nás, milovníků přírody. Praxe bývá často jiná a tu právě Jana popsala. Chodívám s ní na procházky a ráda fotím staré stromy a povídáme si, kdy asi byly zasazeny a komu dělaly radost. Jmenovaný velikán ale mohl mít před sebou ještě řadu hezkých jar i podzimů než by musel také odejít. Vyfotila jsem ho, i důkladně zahlazený zbytek po pařezu. Je to přesně tak, jak Jana napsala. Je mi to líto, nemám ráda pily ani sekery v lese, vždy je mi jako na pohřbu milého člověka. O to hůř, že stromy nekřičí.

Winston Churchill: muž, jenž pomohl vyhrát válku

Zuzana Pivcová 23.1. 20:25
Byla jsem před lety v Londýně v muzeu, tzv. Churchillově kabinetu. Tam byla opravdu vysoce akční expozice, v níž se člověk mohl pohybovat sám, jen s komentářem do sluchátek. Kromě decentních exponátů, ukázek náletů na Londýn nebo pracoviště radiotelegrafistů apod., si pamatuji jednu perličku. Churchill pracoval, především hodně psal, i v posteli. Seděl a měl před sebou speciální stoličku, v níž byl vyříznut půlkruhový otvor pro jeho velké břicho.

K založení Akademie věd výrazně přispěl Josef Hlávka

Vladka Steinová 23.1. 15:40
Dobrý den a poděkování redakci za připomenutí výročí vzniku ČSA a též za zmínku o architektu Josefu Hlávkovi. Stačí říci Hlávkův most či Hlávkova kolej v Praze. Myslím, že J. Hlávka byl i mecenášem hudebního skladatele A. Dvořáka.

Podvečerní toulání

Alena Vávrová 23.1. 12:58
Pěkná, byť trochu zimně zadumaná procházka. Na sněhu nebo za sluníčka by bylo veseleji. To jsi šla sama, jen s psíkem? Venďásek je jako princátko a máš ho vzorně vychovaného.

To je úlet! Nebo ne?

Alena Tollarová 23.1. 12:46
Sama bych takhle nějak oblečená na našem malém městě nikdy nevyšla. Ale líbí se mi trochu vzruchu a kdybychom byly dvě, zřejmě bych to i občas riskla. K moři si beru i trochu odvážnější "modely" a do uší si třeba pověsím ulítlé náušnice. To ano, tam mě nikdo nezná.

Přišel jsi blíž

Vladka Steinová 23.1. 08:17
Dobrý den,v pošmourném lednovém ránu čtu Vaši krásnou báseň.Pohladila mě po duši a vzdálila od šedi dne. Nádherné.

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.