Přehled posledních diskuzních příspěvků

ČT nabídne celkem 57 hokejových utkání

Dagmar Králová 13.4. 22:29
Budeme se těšit na utkání našich, ale ta ostatní utkání už by pro nás byla moc. Raději budeme na zahradě :-)

Jarní fotopříběh: Motýlí život

Zdenka Jírová 13.4. 22:08
Motýli jsou křehká krása a jsou jak poslové našich přání. Jen je škoda, že v současnosti motýlů v přírodě stále ubývá. Pamatuji se, že v mém mládí byly stovky nejrůznějších motýlů na každé louce.

Takový obyčejný všední den

Marie Novotná 13.4. 19:07
Soňo,tak tohle snad není až tak úplně obyčejný den.Krásné fotky jsou toho dokladem.Moc hezky popsaný den.Díky.

Günter Grass: živé svědomí Německa

Zuzana Pivcová 13.4. 14:53
Pokud se spisovatel narodil koncem roku 1927, tak už rozhodně nesloužil v SS dobrovolně. To je přesně ta akce, o níž jsem se jednou zmínila v jakési polemice, totiž, že když "krachovala" Luftwaffe, byli její příslušníci bez jakékoliv dobrovolnosti převedeni pod jednotky SS. V mnoha u nás uložených vojenských knížkách jsem tyto zápisy našla. Takže to zase takový šok pro veřejnost nemusel být. Vždyť, kdo z mládeže byl ke konci války odbojář? Nikdo, všichni narukovali, aby se ještě něco zachránilo, i když už toho měli všichni dost a ve vítězství věřilo jen pár fanatiků. Spíš to, že hodně kritizoval nacistický režim (byl uznáván i v NDR), a najednou tohle.

Jarní fotopříběh: Láska

Libuše Křapová 13.4. 11:19
Hanko, máš krásné romantické a zasněné snímky :-))

Kdy se začít starat o náš mozek? Ideálně hned

Libuše Křapová 13.4. 10:47
Zajímavý článek, pouze mne zarazila jedna věc. Ve viktoriánské době se v Anglii údajně lidé dožívali stejného věku , jako my. Jak to autor myslel? Vzal průměr nebo jednotlivce? Protože se mi nějak nechce věřit, že v době, kdy J. Vrchlického při jeho dožitých padesátinách nazývali "ctihodný kmete", kdy romány z té doby popisují bídu obyčejného lidu, se běžný průměr dožití pohyboval okolo 80 let. Nevím přesná data, ale v devatenáctém století a začátkem dvacátého byl průměrný věk dožití něco mezi 50 - 60 lety. I u nás se v té době dali nalézt osoby devadesátileté, ale spíše to bylo dáno geneticky, než stravou. A že byli zdraví? No samozřejmě, ti nemocní a s demencí museli umřít dříve, neměli ty léky, jaké máme nyní my.

Nezajdeme na jedno?

Zuzana Pivcová 13.4. 07:50
Moje znalost Prahy je dost slabá. Cizincům, s kterými bych zašla na jedno, bych asi takhle skvělý výklad dát nedovedla.

Cesty za láskou

Zuzana Pivcová 13.4. 07:48
Láska, která se chvěje trémou nepoznanou, a přesto ví, že se tentokrát nemýlí, to se Ti moc povedlo vyjádřit!

Významné postavení kocoura Bonifáce

Libuše Křapová 12.4. 19:19
Pane Jiří, mám pro kočky a kocoury slabost :-) Moc se mi vaše povídání líbí. My máme kocourka Pepu, druhého Simona a kočku Bětku. Je zajímavé, že normálně svá jména ignorují, ale stačí zavolat např. Simone! - a hned běží všichni tři v čele s pejskem Ferdou, aby byli první, až se bude něco rozdávat :-))

Jarní sportovní radosti

Hana Šorejsová 12.4. 15:19
Moc hezké sportovní zamyšlení nad úspěchy našich sportovců. Palec nahoru ! Díky Míro ! Již v sobotu nás čekají přenosy z Fed Cuou v Ostravě, kam byly nominovány hráčky kapitánem Petrem Pálou dle současného pořadí v žebříčku WTA : Kvitová Petra, Plíšková Karolína, Šafářová Lucka a Strýcová Barbora. Holky mají velkou šanci se probojovat do finále FC po čtvrté. Budeme držet palce českému čtyřlístku. Hokej již za pár dní, první zápas hrajeme v pátek 1.května proti Švédům. Už se těším !

Smolný posel jara aneb Život je těžký

Alena Vávrová 12.4. 11:14
Ahoj Jindřiško! Jak vidno, existují různá překvapením nejen jarní. Já jsem si jednou domů s letněnými pokojovkami dotáhla malé zelené housenky, nevím čeho. Prozradily je malé černé bobečky kolem květináčů a okousané listy květin.

Kouzlo časů minulých: Alhambra

Eva Balúchová 12.4. 08:25
Dodnes si pamatuji exkurzi na Slovensko do výrobny koberců.Sice tam nebyl žádný podnik podobný Alhabře,ale taky jsme si užily. Pěkně se vaše články čtou,těším se na zážitky z Kosího hnízda a Pět P.

Vítězové televizní ankety Týtý Vondráčková, Trojan, Gott...

Eva Balúchová 12.4. 08:15
Všem vítězům gratuluji,těmto jsem to všem přála!

Vodáci odemkli Vltavu

Hana Šorejsová 11.4. 19:59
Sjíždění řeky je vždy zážitkem, na který dlouho vzpomínáme ! Je to nádhera !

Fashion proměny pod vedením profesionálky - prostě zážitek!

Hana Rypáčková 11.4. 19:06
No, já zrovna tomu moc nerozumím, ale ty zkrabatěný slim džíny- to je správné? Naše íčková porota by vás asi dost zrubala.Ale jste kočka.Hodně štěstí.

Moje milé reklamy

Jitka Chodorová 11.4. 15:51
Máš Hanko úplnou pravdu,taky si někdy říkám,kde to jsme,že se musíme dívat na skoro nahé zadky,no a další věci snad ani nebudu komentovat.Reklama mezi vařením Prostřeno trvá 10minut,a pořád se opakují ty samé reklamy,až mám někdy chuť ten pořad nedokoukat.No,mohla bych pokračovat,ale...

Chrám svatého Víta získá nové varhany

Eva Krausová 11.4. 15:26
Být tak u rozeznění nových varhan, tato hudba mi je blízká a prostředí ani nemluvě, to by byl zážitek.

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.