Zdraví

Únorový bylinkář: Myslete na své ledviny

Ledviny jsou nejohroženějším orgánem tohoto měsíce. Souvisí s činností močového měchýře, takže je nutno podpořit oba tyto orgány. Podle čínské medicíny ledviny ovlivňují kosti a klouby. Jedná se například o bolesti kolen, ale i různé ekzémy. Říká se: „Neznáš-li příčinu, pamatuj na ledviny!“

Květoslav Mráček

Více než virů se obávám šíření paniky a strachu, říká geriatrička Renáta Petrová

Rozšíří se koronavirus v České republice? Je koronavirus nebezpečnější pro starší lidi? A lze se vůbec virovým onemocněním aktivně bránit? Nejen na tyto dotazy odpovídá geriatrička a internistka MUDr. Renáta Petrová.

Jan Raška

Bylinkář 2020: Leden

V tomto měsíci je nejvíce oslaben močový měchýř. Nemáme-li žádný akutní problém, popíjíme preventivně čaj z mladých jahodníkových listů na posílení močového měchýře a ledvin: 2 čajové lžičky spaříme a 0,25 l vody a 10 minut vylouhujeme. Popíjíme 2-3 šálky během celého dne.

Květoslav Mráček

Koronavirus není lepší než chřipka. Vždyť je z Číny

Na chřipku zemře v Česku podle odhadů odborníků až dva tisíce lidí ročně. Toto poměrně vysoké číslo překvapivě znepokojuje mnohem méně, než současná hrozba z Wu-chanu. Je snad česká chřipka méně kvalitní než čínský koronavirus?

Antonín Vácha

Respirační virová onemocnění: koronaviry v Číně a chřipka v ČR, prevence a režimová opatření

Počátek roku bývá období nových začátků, předsevzetí a plánů. Ale taky období respiračních virových onemocnění, která dokážou minimálně pěkně potrápit, ale každoročně jim taky podlehne několik stovek nemocných.

Renata Pavlíčková, redakce

Karel Nešpor: Každý střízlivý den je skvělý, natož celý měsíc

Karel Nešpor, český psychiatr specializující se na léčbu návykových nemocí, celý život říká, že normální je abstinovat. Jak se podlě něj mění chování Čechů k alkoholu a dalším drogám a co si myslí o moderní iniciativě Suchej únor?  

Michaela Bučková

Ranní rozcvička nastartuje tělo. Jak na to?

Skoro všichni se cítíme po ránu ztuhlí. Navíc platí, že čím jsme starší, tím víc tělo při spánku tuhne. Proto je tak důležitá ranní rozcvička. Stačí několik správně zvolených cviků a hned se nám bude po celý den lépe dýchat i hýbat.

Michaela Bučková

Katetrizační ablace je desetkrát účinnější než farmakologická léčba u fibrilace srdečních síní

Ze zprávy vydané u příležitosti celosvětového týdne na podporu povědomí o onemocnění fibrilace síní, vyplývá, že nová metoda léčby fibrilace srdečních síní - katetrizační ablace je až 10 x účinnější v oddálení progrese onemocnění než farmakologická léčba, přesto miliony pacientů s fibrilací síní nemají k této léčbě přístup.

Božena Hažová, redakce

Skořice nevoní jen o vánocích

Za okny je zima, nezima. Poslední dobou trochu chumelí, ale protože je nad nulou, tak za hodinu je…

Hana Nováková

Medová voda

 Nedávno jsem se dočetla zajímavou informaci o účincích medové vody. A tak jsem se rozhodla, že jí…

Dana Puchalská

Máte potíže s nohama? Pomůže podolog či podiatr

Takové chodidlo se během života 300milionkrát ohne, natáhne a stáhne. Pokud nohy jako opěrná část těla nefungují správně, problémy se řetězí a postupně se stěhují do jiných částí těla.

Renata Pavlíčková, redakce

Kvalitní spánek dokáže ubírat kilogramy

Lidé, kteří se často válejí v posteli, jsou obézní, nemotorní, líní. Vypadá to jako logické tvrzení, ale pozor, není pravdivé. Čím dál častěji se mluví o tom, že spánek napomáhá naopak hubnutí.

Vratislava Hofmanová, redakce

Pokroky oční medicíny: od jehly až po laser

Časté ostření na obrazovky televize, monitoru i displeje chytrých telefonů dávají očím v 21. století zabrat. Na druhé misce vah se ovšem nachází technologický pokrok, díky němuž lze dnes diagnostikovat a léčit mnohé vady a choroby.

Redakce

Ve stáří čas ubíhá rychleji. A ví se proč

Ten čas letí. Vše utíká rychleji než v mládí. Rok je zase za námi, ten uběhl. Takové věty jsou slyšet často. Většina lidí má pocit, že se jim v dětství a mládí dny zdály delší. Mnohdy se vlekly. Rok byl pro ně dlouhá doba. A čím jsou starší, tím se jim zdá vše rychlejší a kratší. Je to pocit nebo skutečnost?

Vratislava Hofmanová, redakce

Vracení doplatků za léky v roce 2020. Víte o nich všechno? Jaké budou změny?

Nadlimitní doplatky vracejí zdravotní pojišťovny klientům 4x ročně automaticky, a to složenkou nebo na účet. Nejčastěji doplatky zpět dostávají senioři nad 70 let, kteří mají limit snížený na 500 Kč a zároveň jsou skupinou s největším objemem užívaných léků.

Renata Pavlíčková, redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.