Přehled posledních diskuzních příspěvků

Českou stavebnici Merkur znají kluci z celého světa

Květoslava HOUDKOVÁ 31.7. 17:07
Vrátila se stavebnice "Merkur", vrátili se už i "Igráčci" atd., na tom vyrostli i moje děti, žádné "Lego" jsem jim nekupovala - a vyrostli ve slušné lidi. Dnes si tříletý capart na rodičích "vyřve" kde co. Je zahlcen hračkami, ale slušný člověk z něho možná ani nebude = bude "řvát" dál !!

Pozor na bicykly, v letních měsících se kradou nejvíc

Květoslava HOUDKOVÁ 31.7. 14:01
Jó, kde jsou ty časy, když jsem zapoměla jízdní kolo Ukrajina před obchodem - a za 2 dny tam ještě bylo. Tehdy platila hesla: Chceš-li poznat, co je dřina - kup si kolo Ukrajina! Chceš-li poznat, co je klid, kup si kolo Favorit! ( Dnes hesla neplatí a lidi už svá kola nevidí.)

Jak v duši jediné

Elena Valeriánová 31.7. 13:18
Krásná a jedinečná, něžná. Zuzko, máš dar a je krásné, že nám dovolíš jej sdílet.

Zázrak zvaný Tančírna

Květoslava HOUDKOVÁ 31.7. 10:21
Nejhorší je, že se "někomu rozsvítí v bedně" až když památka padá ! - a pak to stojí miliony. Oprava včas by přišla mnohem levněji. U nás ve městě byly takové domy 2 - chátraly 30 let. Jeden už opraven je, ale druhý - asi vlastnické problémy - chátrá dál !! a je velmi nebezpečný.

Ája Vrzáňová, legenda krasobruslení, zemřela

Zdenka Jírová 30.7. 23:59
Nedávno jsem ji viděla v repríze Sejdeme se na Cibulce, kde byla obdivována pro svůj šarm. Mrzí mne, že odešla.

Turisty v Krkonoších uvítají sochy zvířat

Zdenka Jírová 30.7. 23:54
NO, já nevím, Krkonoše jsou krásné samy od sebe a turistů mají víc než je jim zdrávo. Pro takovou frekvenci ta skutečná zvířata ani nemohou vidět , ta se chudinky tetelí strachem někde v úkrytu. To zas byl nějaký "ekonomický" nápad , aby si někdo vydělal.

Můj tip na dovolenou: Český ráj, prostě ráj!

Jana Šenbergerová 30.7. 23:10
Prošla jsem Český ráj od Turnova přes Sedmihorky, Valdštejn, Hrubou skálu až po Trosky. Byla jsem v Prachovských i Adršpašských skalách i na Frýdštejně a všude se mi moc líbilo. Krásný kraj, prostě ráj. :-)

J. K. Rowlingová: pohádkový příběh tvůrkyně Harryho Pottera

Jana Šenbergerová 30.7. 22:56
Když jsem před lety četla první u nás vydanou knihu o Herrym Potterovi, byla jsem velmi mile překvapena nejen příběhem, ale také tím, že jsem konečně četla knížku bez jediné gramatické i tiskové chyby. Bylo to v té hrůze, co tehdy na trhu panovala, do očí bijící přednost.

Slavná Fantova kavárna je opět v provozu

Zuzana Pivcová 30.7. 20:22
Fantova kavárna je secesní lahůdka, jakou asi jen tak někde v jiných evropských velkoměstech nemají. Škoda, že během pobytu na Hlavním nádraží ji cestující vůbec nespatří, protože se pohybují v nové části, která je níže. Spíš tam půjdou návštěvníci už přímo s úmyslem navštívit kavárnu. Trochu mě ale zaskočilo, že kavárna nemá toalety. Kdo si bude chtít odskočit a zase se vrátit, musí sejít o patro níže a jít přes odjezdovou halu do průchodu směrem k příjezdům, kde jsou kvalitní toalety, leč s turnikety a za 20 Kč (obdobné jsou vlastně již venku z boku budovy směrem dolů do parku, za stejnou cenu).

Česká televize uvede na podzim čtyři seriály

Vladka Steinová 30.7. 13:55
Dobrý den, nabídka je pestrá, jen bude-li také kvalitní a upoutá-li televizního diváka.Publicistický pořad Tajemství rodu je jistě zajímavý, jak jsem zaznamemenala v jíž odvysílaných dílech, "slavní" nám v rámci propagace odhalili své předky. Pokud ale bude takto pátrat "normální" člověk, musí hodně zaplatit.

Hudebka, příběh, který jsem slyšel a napsal

Květoslava HOUDKOVÁ 30.7. 11:49
Nadání - zpěv, hudba se v naší rodině projevuje "střídavě": Syn přinesl ze školy poznám.: "Je nedostačující ve zpěvu". Býv. manžel do "žákajdy" napsal odpověď: "Paní učitelko, ať děláme co děláme, kanár z něj nebude!" - a byl za to předvolán až k řediteli školy. Dcera úspěšně zpívala ve školním pěveckém sboru. Vnuk David (od syna) začínal se zobcovou flétnou a uvažovalo se o klarinetu. A šok jsem zažila o Vánocích, když mne pozval podívat se do dětsk. pokoje na stromeček a pod ním stála BICÍ SOUPRAVA. Jen do toho (ukázkově) "bouchnul", hned jsem byla pryč . Nevím ani , jak a zda pokračuje - raději se neptám !! Další 3 vnoučata mají své sporty, přírodu - odd. ved.Skautů

Pavlík a propiska, příběh s úsměvem

Zuzana Pivcová 30.7. 07:32
Možná, že to je příběh z Vaší rodiny, který dobře dopadl, ale každopádně bych situace jako hledání ztraceného dítěte nebo takovéhle samostatné putování zažít a řešit nechtěla. Je pravda, že my jsme se od raného dětství pohybovali na malém městě bez obav sami, ale dnes je situace, hlavně co se týče provozu, úplně jiná.

Bylo jich jenom 5

Zuzana Pivcová 30.7. 07:17
Vyprávění z dětství na venkově mám moc ráda, protože jsem to sama nezažila. Tvá vzpomínka je moc milá.

Ve Francii byl nalezen kus pláště Jana Husa

Zdenka Jírová 30.7. 00:13
Ale že tokatolické církvi trvalo, než se omluvila.

O imigraci

Jana Šenbergerová 29.7. 21:49
Plně souhlasím. Skvěle jste pojal současný "evropský" problém.

Lahodný salát z čerstvého ovoce

Miluše Hasenohrlová 29.7. 21:48
Hanko, ten sálát vypadá výborně, ale dát si ještě k tomu bílé víno ???To bych určitě zrychlila chůzi :-)))

Krása mraků před bouří

Jana Šenbergerová 29.7. 13:34
Vůbec se vám, Naďo, nedivím, že jste neodolala a také pro nás tu krásu zachovala. Miluji mraky. Také mě inspirovaly. Jsou jako myšlenky. Přijdou a odplynou. Jen některé utkví v paměti. Ty, které přinesou bouři, či naopak hluboký klid, zastavení. Čistá obloha jim dává možnost vstoupit i odejít, nikdy však zůstat.

Rozervaný Vincent van Gogh maloval plátna plná slunce

Zuzana Pivcová 29.7. 10:07
Van Goghova díla jsem měla možnost vidět při návštěvě Nizozemska před 20 lety. V jeho prvotních dílech, takřka klasické vlámské škole, by ho člověk vůbec nepoznal. Byly i tam i jeho kresby jako podle Zpěvů staré Číny.

Tip na výlet "3 v 1": Kozí farma Pěnčín

Alena Tollarová 29.7. 09:41
O této farmě vím, ale ještě jsem tam nebyla. Asi tam budu muset vyrazit prohlédnout si kozy. Myslela jsem, že vypadají jinak. :)

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.