Zdraví

Srdci pomáhá svižná chůze a humor

Srdeční arytmie neboli poruchy srdečního rytmu je souhrnné označení pro velmi široké spektrum odchylek od normální elektrické aktivity srdce.

Redakce

Jak zůstat v době koronavirové v co největší psychické pohodě

Z médií se neustále hrnou negativní zprávy, titulky jsou emočně zabarvené a samy o sobě vyvolávají strach. A právě strach je teď jednou z nejsilnějších emocí. Bojíte se o sebe, o své blízké. Obáváte se nákazy, komplikací, naprostého odloučení od světa i smrti.

Redakce

Doporučení seniora vládě

Vláda za poslední dva týdny vydala desítky opatření a nařízení. Já, tuctový senior věku jedenasedmdesát, mám pouhých pět  doporučení vládě.

Antonín Vácha

Kopřiva je léčivá od kořenů po květy. Sbírejte mladé rostlinky na čaj, polévku či do nádivky

To, na co bychom teď měli myslet, je posílení naší imunity. Samozřejmě neopomíjejme důležité faktory pro naši imunitu jako je spánek, dobrá nálada, méně televize, více příjemného čtení, s veškerou opatrností a ochranou procházky v lese.

Redakce

Senioři jsou hrdí, o pomoc dobrovolníků si zatím neříkají

Napište, kdo chce vynést koš s odpadky. Přinesu vám nákup. Šiju roušky, napište, kdo ji potřebuje. Takové výzvy píší na dveře domů dobrovolníci, kteří se snaží pomoct seniorům, aby nemuseli vycházet ven a ohrozit sami sebe koronavirem. Zájem je zatím malý.

Vratislava Hofmanová, redakce

Geriatrička Renáta Petrová: COVID-19 nezmizí, vyrovnáme se s ním jako s jinými infekcemi v minulosti

Je velmi pravděpodobné, že velká část starých lidí, kteří podlehli nemoci COVID-19, by v letošním nebo příštím roce zemřela, i kdyby se neinfikovala koronavirem, říká v rozhovoru přední česká geriatrička MUDr. Renáta Petrová.

Jan Raška

Zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková píše otevřený dopis seniorům

Vážené a milé seniorky, vážení a milí senioři,            současná situace související se šířením…

Redakce

Karanténa není katastrofa. Samota je prospěšná

Ta nuda se nedá vydržet. Co máme doma dělat? Nedovedu si představit, že se večer nesejdu s kamarády, že nevyrazíme do společnosti. Tato slova často zaznívají od mladých lidí v souvislosti s nařízenou karanténou. Starší lidé se diví: Co je divného na tom, že člověk pár dní nevyjde ven?

Vratislava Hofmanová, redakce

Kde pomáhají seniorům s nákupy a psychologickou pomocí? Zde je seznam měst

Jednotlivá města začínají spouštět linky pomoci pro seniory, ale také další služby jako je donáška potravin až do bytu seniorů či vyzvednutí léků. Seznam měst a obcí postupně rozšiřujeme.

Jan Raška

Život na dva metry neznamená konec světa

Život na dva metry – tak vypadá realita současnosti. Je to bezpečná vzdálenost, při které by se člověk už neměl koronavirem přímo nakazit.

Petr Orálek

O koronaviru přehledně - kontakty, linky pomoci, rady, co dělat, když mám podezření na onemocnění

Epidemie koronaviru přináší každý den nové situace. Po vyhlášení nouzového stavu vláda schválila další opatření - karanténu pro celé Česko. Přinášíme přehledně informace, jak se chovat, chránit a co dělat v případě, že máme podezření na onemocnění koronavirem.

Redakce

Senioři, nevycházejte z domova, doporučuje vláda

Včera vláda rozhodla o zákazu volného pohybu osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest. Dnes vláda doporučila seniorům starších 70 let, aby raději nevycházeli z domu.

Redakce

Onkoložka Petra Garnolová: Senioři a chronicky nemocní lidé měli být izolováni daleko dříve

V České republice žije zhruba 600 000 oonkologicky nemocných lidí a další desítky tisíc trpí jiným závažným chronickým onemocněním. Jak se mají nemocní chránit a jak se mají chovat ti, co o ně pečují? O rozhovor na toto téma jsme požádali onkoložku MUDr. Petru Garnolovou.

Jan Raška

Nesmysly, které kolují na internetu kolem ochrany před koronavirem

Na koronavirus zabírá česnek, pití horké vody nebo větší množství alkoholu. Tyto a další nesmysly kolují po internetu. Neřiďte se jimi a sledujte relevantní zdroje, kterými jsou zejména stránky Ministerstva zdravotnictví nebo Státního zdravotního ústavu.

Redakce

Psychiatr Jan Cimický: Neseďte u televize, poslouchejte hudbu, běžte na zahrádku

Zprávy o šíření epidemie koronaviru ovlivňují psychiku lidí. Jak bojovat proti strachu a úzkostem? Zeptali jsme se psychiatra MUDr. Jana Cimického.

Božena Hažová, redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.